Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP Color Laser MFP 178nw

12490.00 ден.
€ 203.59

Сериски број: 4ZB96A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 21/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (колор)
 Број на бои 4 (black, magenta, cyan, yellow) - HP 117A Compatible Toner
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 100 до 500 страни, макс 20.000
 Меморија 128MB
 Брзина на факс /
 Екран 2-line LCD
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 14 стр/мин ц/б
 Опции на скенер Scan to WSD, PC scan
 Резолуција на копирање 600 x 600
 Тип на скенер Flatbed
 Оптичка резолуција на скенирање 1200 dpi
 Максимална големина на скен 216 x 297 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 50 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) мануелно
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци  Hi-speed USB 2.0 port, Fast Ethernet 10/100Base-Tx network port, Wireless 802.11 b/g/n
 Останати можности  HP ePrint; Apple AirPrint™; Mopria™-certified; Wireless Direct Printing; Mobile Apps
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60 - 220 gr/m2
 Димензии на производот 406 x 423 x 288 mm
 Тежина на производот 13 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х тонери стартни (црн за 700 страни, колори за 500 страни) , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, Readiris PRO text recognition software, УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5990.00 ден./€ 97.64
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

14490.00 ден./€ 236.19
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.