Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP LaserJet Enterprise MFP M635fht

Download Pdf
169990.00 ден.
€ 2770.82

Сериски број: 7PS98A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење  макс. до 61/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење  Ласерски (ц/б)
 Број на бои  1 (black)
 Макс. резолуција на печатење  до 1200 х 1200 dpi
 Предвиден број на стр. месечно  од 5.000 до 30.000 страни, макс 300.000
 Процесор/Меморија  1.2GHz/ 1.5 GB (printer), 512 MB (Scanner); 500 GB hard disk drive
 Дисплеј  8" (20,3 cm)
 Оперативни системи  Windows Client OS (32/64-bit): Win10, Win8.1, Win7 Ultimate; Mobile OS - iOS, Android; Mac - Apple® macOS Sierra v10.13, Apple® macOS High Sierra v10.14, Apple® macOS Mojave v10.15; Discrete PCL6 Printer Driver
 Порошен материјал  HP 147A Black Original LaserJet Toner Cartridge (10,500 pages); HP 147X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge (25,200 pages); HP 147Y Extra High Yield Black Original Toner Cartridge (42,000 pages)
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање  до 61 стр/мин ц/б
 Зголемување.намалување на копија  25% - 400%
 Резолуција на копирање  600 х 600 dpi 
 Тип на скенер  Flatbat, ADF, Duplex ADF scanning
 Оптичка резолуција на скенирање  до 1200 dpi
 Максимална големина на скен  ADF max 216 mm x 864 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија  550 sheet input Tray, 100 sheet multipurpose feeder, 150 sheet automatic document feeder; 1 x 550 sheet feeder with cabinet
 Излезна фиока за хартија  до 500 листа
 Поддржани формати  A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс)  Автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци  1 Hi-Speed Device USB 2.0; 2 Host USB (1 walk-up and 1 external accessible); 1 Gigabit Ethernet 10/100/1000T network; 1 Hardware Integration Pocket
 Опционални приклучоци  HP ePrint; Apple AirPrint™; Mopria™ Certified; Google Cloud Print™
 Димензии, тежина и пакување
 Типови на хартија  Paper (plain, light, bond, recycled, heavy, extra heavy, cardstock, pre-printed, pre-punched, coloured, rough, heavy rough), monochrome transparency, labels, envelope, heavy envelope
 Димензии на производот  665 x 600 x 1094 mm
 Тежина на производот  52.5 kg
 Содржина на пакувањето:  Принтер, 1х црн тонер стартен (10.500 страни), струен кабел, флаер за инсталација, УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

79990.00 ден./€ 1303.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

139990.00 ден./€ 2281.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.