Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP PageWide Pro 452dw

Download Pdf
17990.00 ден.
€ 292.52

Сериски број: D3Q16B

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 
Принтер Скенер Копир Факс
ДА НЕ НЕ НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 55/А4 стр/мин ц/б, 55 стр. мин колор - 6,5 сек. прва страна
 Технологија на печатење HP Pagewide Technology with pigmented inks
 Број на бои 4 (black, cyan, magenta, yellow), опционално XL кертриџи 
Капацитет на XL кертриџите:
Црна (10.000 стр)Магента (7.000 стр)Жолта (7.000 стр)Циан (7.000 стр.)
 Макс. резолуција на печатење до 1200 dpi, до 2400x1200 dpi  за колор
 Предвиден број на стр. месечно од 750 до 4500 страни за печатење, максимум 50.000 стр. месечно
 Дисплеј 2.0” MGD (monochrome graphics)
 Процесор и меморија 1.20GHz 512MB
 Оперативни системи Windows 10, Windows 8, Windows 7
OS X v10.11 El Capitan, OS X v10.10 Yosemite, OS X v10.9 Mavericks Lion
Linux
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 500 листа + 50 листа мануелна фиока 
 Автоматски додавач за хартија 50 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти....
 Двострано печатење (дуплекс) да, автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци
  • 1 Hi-Speed USB 2.0 Host, 1 Hi-Speed USB 2.0 Device, 1 Ethernet 10/100, Base-TX network, built-in Wi-Fi 802.11b/g/n, 802.11 b/g/n Station, 802.11 b/g Access Point
 Опционални приклучоци види PDF
 Важни додатоци HP ePrint, HP ePrint Mobile Apps, Google Cloud PrintApple AirPrint™, HP wireless direct printing, HP EasyColor, print preview, automatic two-sided printing, print multiple pages per sheet (2, 4, 6, 9, 16), collation, booklet printing, cover pages, tray selection, scaling, Portrait/Landscape orientation, High Quality Grayscale and Black Ink Only..
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија од 60 до 300 гр.
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија (530 x 407 x 379 mm)
 Тежина на производот со кутија (20.15 кг ), надвор од кутија ( 16.3 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4 кертриџи, принт глави , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација 

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M521dw

41990.00 ден./€ 682.76
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5790.00 ден./€ 94.15
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP OfficeJet Pro 7720 Wide F...

9990.00 ден./€ 162.44
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.