Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP LaserJet Enterprise MFP M635h

Download Pdf
139990.00 ден.
€ 2281.83

Сериски број: 7PS97A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење  макс. до 61/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење  Ласерски (ц/б)
 Број на бои  1 (black)
 Макс. резолуција на печатење  до 1200 х 1200 dpi
 Предвиден број на стр. месечно  од 5.000 до 30.000 страни, макс 300.000
 Процесор/Меморија  1.2GHz/ 1.5 GB (printer), 512 MB (Scanner); 500 GB hard disk drive
 Дисплеј  8" (20,3 cm)
 Оперативни системи  Windows Client OS (32/64-bit): Win10, Win8.1, Win7 Ultimate; Mobile OS - iOS, Android; Mac - Apple® macOS Sierra v10.13, Apple® macOS High Sierra v10.14, Apple® macOS Mojave v10.15; Discrete PCL6 Printer Driver
 Порошен материјал  HP 147A Black Original LaserJet Toner Cartridge (10,500 pages); HP 147X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge (25,200 pages); HP 147Y Extra High Yield Black Original Toner Cartridge (42,000 pages)
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање  до 61 стр/мин ц/б
 Зголемување.намалување на копија  25% - 400%
 Резолуција на копирање  600 х 600 dpi 
 Тип на скенер  Flatbat, ADF, Duplex ADF scanning
 Оптичка резолуција на скенирање  до 1200 dpi
 Максимална големина на скен  ADF max 216 mm x 864 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија  550 sheet input Tray, 100 sheet multipurpose feeder, 150 sheet automatic document feeder
 Излезна фиока за хартија  до 500 листа
 Поддржани формати  A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс)  Автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци  1 Hi-Speed Device USB 2.0; 2 Host USB (1 walk-up and 1 external accessible); 1 Gigabit Ethernet 10/100/1000T network; 1 Hardware Integration Pocket
 Опционални приклучоци  HP ePrint; Apple AirPrint™; Mopria™ Certified; Google Cloud Print™
 Димензии, тежина и пакување
 Типови на хартија  Paper (plain, light, bond, recycled, heavy, extra heavy, cardstock, pre-printed, pre-punched, coloured, rough, heavy rough), monochrome transparency, labels, envelope, heavy envelope
 Димензии на производот  512 x 558 x 640 mm
 Тежина на производот  33.2 kg
 Содржина на пакувањето:  Принтер, 1х црн тонер стартен (10.500 страни) , струен кабел, флаер за инсталација, УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

169990.00 ден./€ 2770.82
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

79990.00 ден./€ 1303.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.