Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP Color LaserJet Pro MFP M283fdw

21990.00 ден.
€ 358.44

Сериски број: 7KW75A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 21/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (колор)
 Број на бои 4 (black, magenta, cyan, yellow) - HP207A Compatible
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 150 до 2500 страни, макс 40.000
 Меморија 256MB NAND Flash
 Брзина на факс 3 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи)
 Екран 6.8 см осетлив на допир, ЛЦД колор
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 21 стр/мин ц/б
 Опции на скенер Scan to email; Scan to folder; Scan to USB drive
 Резолуција на копирање 600 x 600
 Тип на скенер Flatbed, ADF
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi (Flatbed)
 Максимална големина на скен 215.9 x 355.6 mm (ADF)
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 100 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; Built-in Fast Ethernet 10/100/1000 Base-TX network port, 802.11n 2.4/5GHz wireless; Front Host USB
 Останати можности HP ePrint; Apple AirPrint™; Mopria™-certified; Wireless Direct Printing; Mobile Apps
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 160 gr/m2
 Димензии на производот 424 x 475 x 338 mm
 Тежина на производот 18,7 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х тонери стартни (црн за 1350 страни, колори за 700 страни) , струен кабел, флаер за инсталација, УСБ кабел
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

169990.00 ден./€ 2770.82
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

79990.00 ден./€ 1303.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

139990.00 ден./€ 2281.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.